Dzięki tej książce zapanujesz nad swoją historią kredytową i scoringiem BIK


Książkę kupisz na:

https://ohistoriikredytowej.pl/

 

Od wielu miesięcy na stronie scoringexpert.pl dzielę się wiedzą na temat wiarygodności kredytowej konsumentów oraz historii kredytowej, na podstawie której ta wiarygodność jest najczęściej oceniana. Piszę o zasadach przetwarzania danych o tej historii, regułach działania scoringu kredytowego, w tym scoringu BIK, prawach konsumenta oraz narzędziach zarządzania tą historią.

Choć cała ta wiedza dotyczy tego samego tematu – naszej wiarygodności kredytowej, to składa się ona z wielu różnych wątków. Dlatego często – aby poznać interesujące nas zagadnienie – trzeba sięgnąć do kilku moich opracowań. A i tak nie zawsze łatwo złożyć te treści w całość.

Te trudności są naturalne, bo generalnie sprawy związane z przetwarzaniem danych o naszej historii kredytowej, czy kwestie dotyczące naszego scoringu BIK nie są to dla większości z nas codzienne tematy, więc nie poruszamy się w nich swobodnie.

Potrzeba szerokich i szczegółowych wyjaśnień jest nawet wtedy, gdy zgłaszacie swoje indywidualne problemy bezpośrednio do mnie z prośbą o wsparcie, wskazówki itd. Rzadko korespondencja kończy się na jednym mailu. Zazwyczaj z prostego pytania robi się obszerna wymiana informacji, wyjaśniająca wiele z pozoru wydawałoby się pobocznych kwestii. A wszystkie one są ważne, aby napisać chociażby skuteczną reklamację dotyczącą nieuprawnionego przetwarzania naszych danych. Zatem są one niezbędne.

Nie jest więc zaskakujące, że czasami pada pytanie o dostępność poradnika, który kompleksowo, logicznie i jasno wyjaśniałby, jak postępować w tym skomplikowanym i trudno dostępnym dla nas świecie wymiany informacji o naszych kredytach i pożyczkach, jak zachowywać się jako kredytobiorca, aby nasza historia kredytowa zawsze nas wspierała, gdy ubiegamy się o kredyt, a nie  stresowała nas. I w końcu, co i jak robić, aby poprawić już istniejącą historię.

I taki poradnik napisałam.

Wierzę, że wiedza zawarta w mojej książce pozwoli Wam kształtować swoje życie kredytowe w taki sposób, aby jego obraz świadczył – zgodnie z oczekiwanymi kredytodawców – o Waszej wysokiej wiarygodności.

Ponadto chciałabym, abyście potrafili merytorycznie rozmawiać z kredytodawcą o ocenie swojej wiarygodności, a także egzekwować swoje prawa związane z tą oceną. Innymi słowy, abyście dzięki tej wiedzy stali się równorzędnym partnerem dla kredytodawcy, aby relacja konsument–kredytodawca była w tym przypadku bardziej fair play.

Więcej szczegółowych informacji o książce znajduje się na dedykowanej jej stronie: https://ohistoriikredytowej.pl/

Tam też można bezpłatnie pobrać i zapoznać się z:

  1. Spisem treści
  2. Wprowadzeniem.

Zachęcam do zakupu książki i korzystania z zawartych tam licznych porad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *