Scoringowa mapa Polski

Większość Polskich kredytobiorców ma bardzo wysoki scoring BIK

Większość Polskich kredytobiorców ma bardzo wysoki scoring BIK

Jeżeli chcesz zobaczyć na jakich obszarach Polski skupione są osoby o najwyższym i najniższym scoringu BIK, to mapa przygotowana przez BIK może Ci w tym pomóc.

Ponieważ większość Polaków–kredytobiorców (ok. 7 mln) ma doskonały scoring BIK (wg skali BIK powyżej 80), to na mapie dominuje kolor zielony.

Największe skupiska osób, które mogą się pochwalić taką oceną, mieszkają głównie na Podkarpaciu oraz w kilku dużych miastach, w tym w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Z koli osoby, które mają niski i umiarkowany scoring BIK (wg skali BIK poniżej 69) zamieszkują głównie na północy i zachodzie Polski.

Nie jest zaskoczeniem, że ten rozkład terytorialny jest zgodny z tym, jak kredytują się Polacy i jak spłacają swoje zobowiązania. Najbardziej aktywnymi kredytobiorcami są mieszkańcy Polski północno-zachodniej. I oni też mają najwięcej problemów ze spłatą swoich kredytów. Po przeciwnej stronie są mieszkańcy Polski południowo-wschodniej, którzy zdecydowanie rzadziej sięgają po kredyty i zdecydowanie lepiej je spłacają.[1]

 

Pełny tekst analizy BIK i ciekawie skonstruowaną mapę pokazującą terytorialny rozkład scoringowy Polaków znajdziesz tutaj:

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/454131/bik-prawie-7-mln-polakow-ma-doskonaly-scoring

 

Czy te informacje są dla Ciebie interesujące? Podziel się swoją opinią. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące historii kredytowej lub scoringu BIK, to możesz je zadać wykorzystując formularz „Zadaj pytanie” lub w komentarzu.

Poleć artykuł w mediach społecznościowych. Dzięki temu więcej osób będzie miało szansę dowiedzieć się, jaka jest wiarygodność kredytowa mieszkańców różnych rejonów Polski.

[1] Źródło: https://media.bik.pl/informacje-prasowe/441543/bik-mapa-aktywnosci-kredytowej-polakow [dostęp: 17.08.2019].

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *