Scoringowa mapa Polski

Większość Polskich kredytobiorców ma bardzo wysoki scoring BIK

Większość Polskich kredytobiorców ma bardzo wysoki scoring BIK

Jeżeli chcesz zobaczyć na jakich obszarach Polski skupione są osoby o najwyższym i najniższym scoringu BIK, to mapa przygotowana przez BIK może Ci w tym pomóc.

Ponieważ większość Polaków–kredytobiorców (ok. 7 mln) ma doskonały scoring BIK (wg skali BIK powyżej 80), to na mapie dominuje kolor zielony.

Największe skupiska osób, które mogą się pochwalić taką oceną, mieszkają głównie na Podkarpaciu oraz w kilku dużych miastach, w tym w Warszawie, Krakowie i Poznaniu.

Z koli osoby, które mają niski i umiarkowany scoring BIK (wg skali BIK poniżej 69) zamieszkują głównie na północy i zachodzie Polski.

Nie jest zaskoczeniem, że ten rozkład terytorialny jest zgodny z tym, jak kredytują się Polacy i jak spłacają swoje zobowiązania. Najbardziej aktywnymi kredytobiorcami są mieszkańcy Polski północno-zachodniej. I oni też mają najwięcej problemów ze spłatą swoich kredytów. Po przeciwnej stronie są mieszkańcy Polski południowo-wschodniej, którzy zdecydowanie rzadziej sięgają po kredyty i zdecydowanie lepiej je spłacają.[1]

Pełny tekst analizy BIK i ciekawie skonstruowaną mapę pokazującą terytorialny rozkład scoringowy Polaków znajdziesz tutaj:

https://media.bik.pl/informacje-prasowe/454131/bik-prawie-7-mln-polakow-ma-doskonaly-scoring

­

Jeżeli to opracowanie uważasz za pomocne, to podziel się nim w mediach społecznościowych. Może dotrze ono do innych osób, potrzebujących tych informacji.

Jeżeli masz pytanie do opisywanych w artykule kwestii, to możesz je zadać w Komentarzu.

Książka dla każdego konsumenta, który wyjaśnia, co trzeba robić, aby mieć dobrą historię kredytową i wysoki scoring BIK

Interesujesz się swoją historią kredytową. To świadczy o Twoim odpowiedzialnym podejściu do swoich finansów! Czy wiesz, że możesz wpływać na zawartość swojej historii kredytowej między innymi korzystając z prostych rozwiązań prawnych? O tym jakie masz prawa, jak z nich korzystać, czy Twoja historia kredytowa wymaga zmiany i jak to zdiagnozować, dowiesz się z mojej książki „O historii kredytowej i scoringu BIK”. Jest to poradnik, który powinien mieć „pod ręką” każdy komu zależy, aby jego historia kredytowa świadczyła jak najlepiej o jego wiarygodności. Książkę kupisz na stronie https://ohistoriikredytowej.pl 

 

[1] Źródło: https://media.bik.pl/informacje-prasowe/441543/bik-mapa-aktywnosci-kredytowej-polakow [dostęp: 17.08.2019].

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *