Jak banki realizują nasze prawo do informacji na temat czynników, które miały wpływ na ocenę naszej zdolności kredytowej?

W tekście Ubiegasz się o kredyt? Teraz możesz się dowiedzieć więcej o podstawach decyzji kredytowej opisałam nasze prawa związane z dostępem do informacji o czynnikach, które miały wpływ na ocenę naszego ryzyka kredytowego, którą przeprowadza kredytodawca, gdy ubiegamy się o kredyt i na jej podstawie decyduje o tym, czy nam udzielić tego kredytu czy nie.

Niektóre z tych praw zostały wprowadzone zaledwie kilka miesięcy temu. Wraz z ich wejściem w życie pojawiła się niepewność, jak będą one realizowane przez kredytodawców. Po tych kilku miesiącach organizacja Panoptykon (która brała aktywny udział w pracach związanych z wprowadzeniem tych praw) sprawdziła, jak one są realizowane w praktyce. Wnioski nie są optymistyczne.

Wnioski Panoptykon z pierwszych doświadczeń ze stosowania nowych przepisów znajdziesz tutaj:

https://panoptykon.org/wiadomosc/jak-dziala-bankowe-prawo-do-wyjasnienia

 

Czy te informacje są dla Ciebie interesujące? Podziel się swoją opinią. Jeśli masz konkretne pytania dotyczące tego tematu, to możesz je zadać wykorzystując formularz „Zadaj pytanie” lub w komentarzu.

Poleć artykuł w mediach społecznościowych, aby więcej osób się dowiedziało jak nasze prawa są realizowane, a jak powinny być realizowane.

Pin It

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *