Rzecznik Finansowy zaprasza na konferencję „Jak chronić konsumenta na rynku finansowym?”

Konferencja "Jak chronić konsumenta na rynku finansowym?"

Rzecznik Finansowy organizuje 11 października 2017 r. międzynarodową konferencję „Jak chronić konsumenta na rynku finansowym? Modele, doświadczenia, wyzwania”.

Dzisiaj na rynku finansowym dzieje się wiele, ale głównie w obszarze dostarczania konsumentom coraz to nowych produktów i usług finansowych.

Szczególnie aktywne w tym obszarze są tzw. Fintech (firmy z obszaru financial technology). Oczywiście i banki podążają za tym trendem udostępniając konsumentom innowacyjne, dotychczas niedostępne produkty i usługi.

Część z tych produktów i usług przyczynia się do zmniejszenia poziomu wykluczenia finansowego konsumentów, ale niektóre wręcz pogłębiają ten problem.

Poziom zaawansowania merytorycznego i technologicznego niektórych produktów i usług finansowych niejednokrotnie przewyższa możliwości konsumentów w zakresie dokonania ich właściwej oceny z punktu widzenia ich potrzeb.

Jak zatem chronić interesy konsumentów nie zabijając innowacyjności? Jakie efektywne systemy ochrony konsumenta wdrożyć? Jaka powinna być relacja pomiędzy sposobem ochrony konsumenta a stabilnością systemu finansowego?

Na te pytania będą próbowali odpowiedzieć przedstawiciele Polski, Niemiec, Anglii i Francji. Na konferencji będą również przedstawiciele światowej organizacji zrzeszającej nadzory konsumenckie w obszarze rynków finansowych – FinCoNet.

Zatem będzie możliwość dowiedzieć się m.in. jak inne kraje podchodzą do wyzwań związanych z ochroną konsumentów na rynku finansowym.


Miejsce konferencji

 

Konferencja odbędzie się w sali konferencyjnej „A” w siedzibie Naczelnej Organizacji Technicznej, ul. Czackiego 3/5, 00-950 Warszawa


Koszt konferencji

 

Koszt udziału w konferencji wynosi 500 zł.

Ale z opłaty zwolnieni są przedstawiciele nauki, miejscy i powiatowi Rzecznicy Konsumentów oraz przedstawiciele administracji rządowej i mediów – prosimy o stosowną adnotację w zgłoszeniu.


Strona www konferencji

 

Więcej informacji o konferencji, w tym program oraz możliwość rejestracji są dostępne na stronie Rzecznika Finansowego – link

Czy te informacje są dla Ciebie interesujące? Podziel się swoją opinią. Jeśli masz konkretne pytanie dotyczące tego tematu, to możesz je zadać wykorzystując formularz „Zadaj pytanie”.

Poleć informację w mediach społecznościowych, aby więcej osób mogło dowiedzieć się o tym wydarzeniu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *